יתרונות בריאותיים לגלעין פרי האבוקדו

אבוקדו הוא פרי טעים ומזין והוא בעל שפע של יתרונות בריאותיים. במנות מתובלות או מתוקות, טעם האבוקדו הופך לתוספת מענגת. אולם אנשים רבים מתעלמים מהגרעין שלו.

לגרעין אבוקדו יש יתרונות בריאותיים מפתיעים והוא כנראה מכיל את המפתח למאבק בסוג של סרטן הנקרא לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML).

בהמשך הכתבה, לאחר שנסביר קצת על לוקמיה זו, ננחה אתכם כיצד להנות מיתרונותיו הבריאותיים והעצומים של גרעין האבוקדו וכיצד תוכלו להיעזר בו לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה ובבעיות בריאותיות נוספות.

מה היא לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) ?

סוג זה של סרטן משפיע על מח העצם וזה סוג של סרטן שגרעין פשוט של אבוקדו יכול לסייע לחולים בו ע"י אכילה שלו.

ה- AML גורם לתאים במח העצם להפסיק את התפתחותם לפני שהם מגיעים לבגרות, מה שמוביל לעודף של תאים מסוימים הנקראים תאים מיאלואידים (תאי דם לבנים שהם לא לימפוציטים), במח העצם.

ה- AML גורם לתאי מח העצם לתקלות בתפקוד, מה שיוצר זרם של תאים מיאלואידים לא בוגרים להידחק לזרם הדם וכך עלול להיווצר סרטן לוקמיה זה.

כסוג סרטן חריף במיוחד, הוא עלול להתפשט ולגדול במהירות ולחדור לתוך זרם הדם, מערכת הלימפה, איברים פנימיים ואיברי הרבייה, אם לא מטפלים בו בזמן.

גורמי הסיכון לחלות בסרטן זה כוללים: מין זכר, גילאים 65 ומעלה, חשיפה לכימיקלים, עישון סיגריות, היסטוריה של מחלת סרטן קודמת וחשיפה לקרינה. התסמינים כוללים קשיי נשימה, כאבים בעצמות ובמפרקים, דימום משובש, זיהומים ועייפות תכופים.

   

המחקר על AML וגרעין אבוקדו

מחקר שפורסם באפריל 2015 בכתב העת 'חקר הסרטן' הגיע לתוצאה מדהימה: תרכובת הקיימת בגרעין אבוקדו הראתה יכולות נוגדות סרטן כנגד ה- AML.

קבוצת מדענים המורכבת מחוקרים מאוניברסיטת ווטרלו וביה"ח הר סיני שבקנדה ואוניברסיטת פרוג'ה שבאיטליה, חברו יחדיו על מנת לחקור את ההשפעות של מספר תרכובות שונות שלא נבדקו בעבר, על הגדילה וההתפשטות של תאי סרטן.

הם בדקו כמה מאות של תרופות טבעיות כנגד תאי לוקמיה מיאלואידית חריפה במבחנה, כדי לבחון האם אחת מהתרופות הטבעיות האלה, יעילה באמת כנגד סרטן, כפי שהתומכים שלהן אומרים.

תוצאות המחקר היו מדהימות! תרכובת הקיימת בגרעין האבוקדו, הנקראת אבוקתין בי (avocatin B), נמצאה יעילה מאוד כנגד תאי סרטן מסוג AML, לעומת תרכובות אחרות חזקות אחרות שנבדקו במחקר.

בשלב השני החוקרים הזריקו תאי מיאלואידית חריפה, שנחשפו לאבוקתין B, לעכברים. הם השוו את יכולת התאים לגדול ולהתפתח במח העצם, עם תאי מיאלואידית חריפה, שלא נחשפו.

לא רק שתרכובת אבוקתין B הרגה את תאי ה- AML הסרטניים, היא גם עשתה זאת מבלי להשפיע בכלל על תאי הדם הרגילים, בניגוד לטיפולי כימותרפיה רגילים שאינם יכולים להתפאר בכך.

המשמעות של מחקר זה היא שתרכובת פשוטה הקיימת בגרעין של אבוקדו, יכולה להרוג תאים סרטניים ללא שום השפעות שליליות על איכות חיי החולה, כפי שטיפולים רגילים עושים.

מה היא משמעות המחקר בפועל ?

המחקר זיהה תרכובת שיכולה להוביל לטיפול תרופתי חדש ב- AML, אמנם ישנו צורך בעוד ניסויים על מנת להבין בדיוק כיצד ליצור טיפול חדיש זה.

אך זה עדיין מדהים לגלות שחלק זה של האבוקדו שבדר"כ אנו זורקים לפח ללא מחשבה, אוצר בתוכו את המפתח לטיפול ב- AML  ללא תופעות לוואי וכך יוביל לאיכות חיים גבוהה יותר ולסיכויי הישרדות טובים יותר, לחולי AML.

דר' פול ספגנולו (Dr. Paul Spagnuolo) שעמד בראש מחקר זה, הגיש בקשה לפטנט בתקווה שיוכל להשתמש באבוקתין B לייצור תרופה הנלחמת בסרטן שתוכל לשנות את פני הטיפול ב- AML לעד, בצורה יעילה לחיי אדם.

יתרונות בריאותיים מפתיעים נוספים שמכיל גרעין אבוקדו

היותו לוחם גדול כנגד סוג קטלני של סרטן מרשימה מספיק, אולם גרעיני אבוקדו יכולים לעזור לבריאותכם גם בדרכים נוספות.

 

  1. תכונות נוגדות חמצון

התכונות נוגדות החמצון שמכיל גרעין של אבוקדו, יכולות לעזור לכם להוריד את לחץ הדם ואת רמות הכולסטרול בדם, לאזן את הסוכרת ולחזק את התגובות הטבעיות של מערכת החיסון של גופכם.

מחקר שבוצע ע"י 'האוניברסיטה הלאומית של סינגפור' שפורסם בכתב העת 'כימית המזון' ופורסם בדצמבר 2004, הגיע למסקנות שבגרעיני אבוקדו יש רמות גבוהות יותר של פעילות נוגדי חמצון מאשר בשאר חלקי הפרי הנאכלים.

הגרעינים מכילים יותר מ- 70% נוגדי חמצון מאשר הפרי עצמו.

  1. תכונות אנטי דלקתיות

נוגדי החמצון שבגרעין אבוקדו עוזרים להפחית דלקת, מה שיעזור לרפא דלקות פרקים ולמנוע מצבי דלקות אחרים מלהופיע.

מחקר שבוצע 'באוניברסיטה של מדינת פנסילבניה' ופורסם בכתב העת 'עיצוב תרופות נוכחי' בשנת 2013, תרכובות נוגדי חמצון פנוליות הקיימות בגרעינים יכולה להוריד את רמות הכולסטרול הגבוה, לחץ דם, סוכרת ולהפחית מצבים דלקתיים.

המחקר גם גילה שלזרעים יש תכונות קוטלות חרקים, קוטלות פטריות ואנטי חיידקים טבעיות.

  1. תכולת סיבים גבוהה

לגרעיני אבוקדו יש תכולה גבוהה של סיבים מסיסים החשובים מאוד לבריאות העיכול וגם לחולים במחלות לב, מכיוון שהיא עוזרת להוריד את רמות הכולסטרול הרע. תזונה עשירה בסיבים, היא הדרך הכי טובה להימנע מעצירות.

  1. רמת אשלגן גבוהה

גרעיני אבוקדו מכילים רמות גבוהות של אשלגן והוא חשוב מאוד לגוף שלנו. רמות האשלגן יורדות ככל שהאבוקדו מבשיל והן גבוהות מאוד כאשר האבוקדו עדיין לא בשל.

  1. להשתמש בשומן בריא כדי להיפטר משומן מיותר בגוף

פרי זה יעזור לכם במאבק עם השומן המיותר בבטן. בשל תכולתו העשירה של האבוקדו והגרעין שלו בשומן בריא, בנוסף לתכולתם העשירה בסיבים כפי שהזכרנו קודם, אכילת גרעיני אבוקדו תעזור לכם לחוש שבעים יותר.

כך תוכלו לסלול לעצמכם את הדרך להיפטר משומן בגוף, מבלי שתצטרכו להקריב את ההרגשה של השובע כמו שקורה בכל מיני דיאטות. הוספת אבוקדו פלוס הגרעין ליום, תעזור לכם להשאיר את ההשתוקקויות למתוק וכו' הרחק מכם.

  

כיצד להעשיר את גופכם ע"י גרעין האבוקדו הקשה

לא מפתיע שאנשים רבים מביטים על גרעין אבוקדו ונמנעים מלאכול אותו, הוא גדול והוא קשה. אלא שע"י פיצוחו לשניים וחיתוכו ע"י סכין חדה וחזקה לחתיכות קטנות, תוכלו להוסיף אותו לכל שייק שתרצו.

הוא כמעט חסר טעם כאשר שמים אותו בשייק עם פירות או ירקות בעלי טעם חזק, כשבו זמנית הוא עשיר בחומרים מזינים המציעים לכם בריאות לכל הגוף. על מנת לטחון את גרעין האבוקדו אתם צריכים מעבד מזון חזק, עם סכינים חדים מאוד.

ישנם אנשים המעדיפים לייבש את גרעין האבוקדו בשמש על מנת לטחון אותו לאבקה. בזמן שיש אנשים המעדיפים לטחון אותו בלי לייבש, כדי להוסיף אותו לכל מיני רטבים או להשתמש בו כתבלין בבישולים.

אתם גם יכולים לקנות אבקת גרעיני אבוקדו בחנויות טבע ותוכלו גם למצוא אותו בחנויות טבע באינטרנט.

אכילת אבוקדו והגרעין שלו, מהווה צעד נוסף לשיפור איכות החיים שלכם ולחיזוק בריאותכם. תזכרו שאין לכם מה להפסיד אלא רק תוכלו להרוויח מכך. אז תאכלו את האבוקדו, תטחנו את הגרעין שלו ותיהנו משפע היתרונות שיש לאבוקדו לתת לכם.

מומלץ בין פעמיים ל 4 פעמים בשבוע, אין צורך ביותר מזה!

 

מקור : "שיפקה" מגזין הבריאות

דילוג לתוכן